לימודי יזמות

חשיבה יזמית וכלי היזמות

מהם יסודות היזמות?

לא כל אחת ואחד יכולים להיות יזמים, אבל כל אחת ואחד יכולים וצריכים ללמוד את אופן החשיבה היזמי וסט כלי היזמות. חשיבה יזמית תאפשר לכם להצליח ולהתקדם בעולם שמחפש חדשנות ופתרונות לבעיות. מטרת לימודי היזמות היא להקנות לסטודנטיות ולסטודנטים את צורת החשיבה היזמית. היכולת לזהות צורך, הזדמנות או בעיה ולהקים פעילות שתתמודד עם דברים אלו בתנאי אי ודאות. הקורסים ביזמות נותנים את הבסיס הרחב והמקיף של תחום היזמות – מה היא יזמות? מה הם הכלים והשיטות הנהוגים בה? מהו האקו סיסטם היזמי? ועוד.

 

 

למי זה טוב?

לכל הסטודנטיות והסטודנטים! הקורסים מעניקים ידע רחב ועמוק בתחום היזמות, היכרות עם הכלים והשיטות החדשניים ביותר לחשיבה יזמית והבאת חדשנות לאירגונים עסקיים וחברתיים.

המסלול מיועד לסטודנטים וסטודנטיות באוניברסיטת ת"א, אשר לומדים לתואר ראשון בכל הפקולטות.

 

למה כדאי לי ללמוד?

  • לקבל את הכלים הנדרשים כדי להיות תחרותי בעולם העבודה – אופן החשיבה היזמי וכלי היזמות.
  • ללמוד ולהכיר את עולם היזמות, הסביבה בה הוא פועל, המושגים והישויות הפועלות בתחום זה.

 

מה כוללים לימודי היזמות?

ביסודות היזמות נענה על שאלות כגון מה היא יזמות? כיצד היא באה לידי ביטוי? מהי ישות כלכלית – עסקית או חברתית? כיצד מגדירים מטרות ותכניות עבודה לביצוע?

נלמד את כלי עולם היזמות כגון Lean Startup, מודלים עסקיים למיזמים עסקיים וחברתיים, כלים לבחירת והצמחת צוות, עקרונות אסטרטגיה למיזמים חדשים, התכנית  העסקית – מטרות, מבנה וניתוח, מקורות מימון, היבטים משפטיים ועוד.

השיעורים משלבים הרצאות, דיונים, ניתוחי אירוע, ומצגות אשר ימחישו את השיטות והכלים המשמשים להובלת צוותים יזמיים.

סט הקורסים של היזמות נותן בסיס רחב, עמוק ומוצק להכרה והבנה של עולם היזמות. בוגרי המסלול ידעו מה היא יזמות, יכירו הכלים בתחום והיכן וכיצד ניתן להשתמש בהם.

 

מהו מבנה הלימודים?

סטודנטיות וסטודנטים יכולים ללמוד מספר קורסים בודדים או את כל הקבץ היזמות הכולל בין 16-20 נקודות זכות. בהקבץ, שני קורסי חובה: יסודות היזמות והניהול (2 ש"ס) וכלים ושיטות ביזמות (2 ש"ס) הניתנים בסמסטר א' ובסמסטר ב'. קורסים נוספים כוללים קורסים ביזמות חברתית, קורסים פקולטיים ביזמות ומבחר קורסים מתוך תכנית מתחברים+. במסגרת לימודי היזמות ניתן לקחת קורסים גם מפקולטות אחרות. ניתן לראות את מערכת השעות לשנה הקרובה בתפריט "ללמוד אצלנו".

 

כיצד נרשמים?

ההרשמה לקורסי היזמות מתבצעת דרך הבידינג. נא בידקו בידיעון תכנית הלימודים שלכם.ן את רשימת הקורסים הזמינה לתואר אותו אתם לומדים. מערכת השעות לקורסי היזמות מכל הפקולטות מופיע בידיעון בתפריט "ללמוד אצלינו".

 

 

כתבו לנו

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>