יזמות מבוססת עיצוב

מסלול לימודים בהובלת שנקר 

מה זה Design Based Entrepreneurship?

כדי לעשות דברים אחרת צריך לחשוב אחרת. כישורי יצירתיות וחשיבה ביקורתית הופכים להיות מיומנויות מובילות בשוק העבודה העתידי על פי מחקרי הפורום הכלכלי העולמי וה- OECD. דווקא בעידן של שינויים טכנולוגיים תמידיים, שינויים במדע הבסיסי והפחד מ AI ומכונות חכמות, בכלכלות מודרניות עיקר התשומות להגדלת הצמיחה והפריון הן בד בבד במונחים של הון אנושי יצירתי. השילוב בין ניהול, יזמות, עיצוב וטכנולוגיה, מבסס מתודולוגיות וטכניקות עבודה חדשות המחליפות את סט הכלים הניהולי המסורתי, ומיושמות היום בחברות המובילות את הכלכלה העולמית. 

הרבה מעבר לחוויה אסטטית, התעשיות היצירתיות המניעות את הכלכלה קדימה עושות זאת על ידי יצירת ערך חדש, דרכים חדשות לשיתוף משאבים, יכולת להסתכל על כל דבר בעשייה העסקית מפרספקטיבה חדשה ולזהות שינויים חברתיים. הן שוברות מוסכמות ומציעות חלופות שמתורגמות לחדשנות וליתרון תחרותי. חברות כמו Kickstarter ו-Airbnb, שהמייסדים שלהם הם מעצבים, הן דוגמא מובהקת לסוג חדש של חדשנות ושל חשיבה חדשה העומדת בבסיס הצלחתן- ניפוץ המודלים הקיימים בסקטור בו הן פועלות.

 

 

מה הוא הקבץ Design Based Entrepreneurship?

ההקבץ, בהובלת שנקר, מחברת את הסטודנטים למגמה העולמית של הכלכלה היצירתית ומכשירה את הסטודנטים מכל הקשת האקדמית לפרופיל מקצועי חדש ולסט יכולות לנווט באפקטיביות בין יצירתיות ודרישות עסקיות. תכנית הלמודים מציעה למידה מאורגנת וקוהרנטית לרכישת גוף ידע משמעותי במסלול 'יזמות ומנהיגות יצירתית'. הקורסים, בהנחיית סגל בכיר משנקר ומהחברות המובילות במשק, מבוססים על קבוצות למידה קטנות, עבודה בצוותים בין-תחומיים ולמידה מבוססת פרויקטים.

 

 

למי זה טוב?

המסלול מיועד לסטודנטים וסטודנטיות באוניברסיטת ת"א ובשנקר, אשר לומדים לתואר ראשון בכל הפקולטות. למסלול אין תנאי קבלה. לכל הקורסים אין תנאי קדם. אם אתם רוצים להיחשף לעולם האסטרטגיה היצירתית ולהבנה רוחבית של השפעת תחומי העיצוב על הכלכלה זה המסלול עבורכם.

 

 

למה כדאי לי ללמוד?

  • לימוד מהטובים ביותר – מרצים משנקר, מנטורים ואנשי צוות בעלי נסיון עשיר בעולם החשיבה העיצובית.

  • הזדמנות ללמוד את עקרונות החשיבה העיצובית (Design Thinking) והאופן בו ניתן לזהות צרכים ופתרונות על בסיס מתודולוגיה זו.

  • הזדמנות ללכלך את הידיים - מירב הקורסים במסלול ילמדו בשיטת Project Based Learning על ידי מרצים המנוסים בשיטה זו ויכללו התנסות מעשית. 

 

 

מה יהיה במסלול?

מסלול TAU-Design בהובלת שנקר ילמד אתכם/ן לחשוב אחרת. המסלול מבוסס על עקרונות החשיבה העיצובית (Design Thinking), ותוכלו ללמוד במסגרתו את יסודות היזמות ולאחר מכן לעוף אל מחוזות התעשיות היצירתיות. תוכלו לבחור בין שני מסלולים אפשריים ללימוד, כל אחד מהם משלב התנסות מעשית בייזום פרויקט במסגרתו.

 

 

תכנית הלימודים במסלול זה עדיין לא אושרה על ידי מוסדות אוניברסיטת תל אביב. פרטי התכנית יפורסמו לאחר האישור.

כתבו לנו

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>