התנסות ביזמות

בואו לפתור את הבעיות האמיתיות של חברות וארגונים. בואו להיות אנשי צוות ומנהלים טובים יותר

התנסות ביזמות

התנסות ביזמות כוללת שני מרכיבים: התנסות בפתרון בעיות אמיתיות שדורשות חשיבה וכלים יזמיים, והתנסות בעבודת צוות, בהובלה ובניהול. בכל אלו יתנסו הסטודנטיות והסטודנטים שישתתפו בפעילויות ההתנסותיות של מרכז היזמות.

 

צוות המרכז והסטודנטים יפעלו ביחד עם חברות עסקיות וארגונים חברתיים, מוניציפליים וממשלתיים כדי לאפיין צרכים של אותם גופים, ולבנות סביבם פעילויות עבור הסטודנטים הלומדים במסגרת מרכז היזמות.

 

 פעילויות אלו כוללות בין היתר:

  • האקתונים
  • מייקאתונים
  • תחרויות
  • פרויקטים סמסטריאלייים
  • אתגרים (Challenges) קצרים וארוכים

 

סדנאות

כדי לשפר את יכולות הניהול, החדשנות והעבודה בצוות, סטודנטיות וסטודנטים שישתתפו בתוכניות הלימוד של מרכז היזמות יוכלו להשתתף ללא עלות בסדנאות בנושאים רבים כגון כישורים רכים ויזמות. הסדנאות יינתנו בקבוצות קטנות של כ-25 משתתפים ויועברו על ידי גופים מובילים במשק בעלי ניסיון רב בהכשרת עובדים ומנהלים בחברות עסקיות, במיזמים חברתיים ובמגזר הציבורי. בין היתר יכללו הסדנאות:

 

סדנת הובלת חדשנות

בתנאי תחרות כה אינטנסיבית יש צורך מתמיד בהתחדשות כדי להשיג ולשמור על יתרון יחסי מול המתחרים. יכולת ההתחדשות נשענת על "הנכס המרכזי של האדם" – האינטלקט והדמיון האנושי אותם יש לטפח, להעשיר ולנהל. בנייה ופיתוח של תהליכי חדשנות מתמידים בארגון הינה אחת המשימות המרכזיות של היזם.

 

סדנת Experiential Prototyping

בסדנה זו יוצגו טכניקות מפתח prototyping experiential בהן ניתן להשתמש כדי לפתח, לבדוק ולשתף רעיונות במהירות. הסדנה תציג את הערך של עבודה עם אבות-טיפוס מהירים בשלבים מוקדמים של תהליכי החשיבה, ובתהליך פיתוח רעיוני של מיזמים ופרויקטים בשיטת Lean Startup.

 

סדנת תקשורת בין-אישית וניהול קונפליקטים

תקשורת בין-אישית מהווה מנוף ניהולי, עסקי וחברתי. אלו היודעים לנהל תקשורת יעילה נתפסים כבעלי כישורי הנהגה ויכולת לעצב את הסביבה בה הם פועלים. הסדנה עוסקת בהבנת תהליכי התקשורת הבין-אישית והבנת ההתנהלות האישית שלנו כשאנו נתקלים בקונפליקט, ובדרך הנכונה לנהל את הקונפליקט עד למציאת פתרון.

 

סדנת עתידנות עסקית ואסטרטגיות

הסדנה תעסוק בשאלות מפתח הנוגעות לעתיד. נדמיין את העסק שיוביל את הקטגוריה שלנו בשנים הקרובות, נשרטט את קווי המתאר שלו, נבין מה מניע אותו ומה הוא "עושה" נכון יותר וטוב יותר. בסדנה ישולבו ויילמדו כלים ייחודיים לחיזוי מגמות שוק. הקורס מספק ליזמים יכולות חדשות להבנת עתיד העסק שלהם ואת השוק בו הם פועלים. חשיבה זו מתאפשרת באמצעות סביבה שיוצרת השראה למחשבות ולרעיונות, תוך האצת תהליך החדשנות והחשיבה מחוץ לקופסה.

 

סדנת Business Modal Canvas

היכרות עם כלי נגיש וקומוניקטיבי לבניית תכנית עסקית במודל הביזנס קנבס. הקנבס מציג גישה ממוקדת-לקוח לתוכנית העסקית, ומעודד חשיבה על חדשנות בכל שרשרת הערך של המיזם: החל מהגדרת הלקוח והצעת הערך ועד למודל האופרטיבי והשיווקי.

 

סדנת עבודת צוות ושיתוף פעולה

הסביבה העסקית המודרנית מאופיינת בשינויים מהירים, אי ודאות תמידית ופעולה בסביבה גלובלית. היזם לא יכול להתמודד לבד עם שלל האתגרים שהסביבה המודרנית (הפנימית והחיצונית) מעמידה בפניו, ולכן הוא צריך לפתח יכולת לעבוד ביחד ולשתף פעולה.

 

סדנת מכירת רעיון ופרזנטציה מנצחת

"ניצול הרגע" הוא מיומנות ייחודית של יזם היודע לנצל מומנטום או פרזנטציה כדי להשיג את תשומת הלב ולעורר את הקהל שלו. המערכת השיווקית מתבססת על הרצון לקבל במה להצגת הרעיון או המוצר שלך. אבל מהי הדרך הטובה ביותר לביצוע מצגת אפקטיבית? הדקות הראשונות של הפרזנטציה הן הקשות ביותר והמשפיעות ביותר על הצלחתה.

כתבו לנו

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>