לימודי היזמות בקמפוס

למה ללמוד יזמות? מה זה בכלל?

מבנה הלימודים

למה ללמוד יזמות? מה זה בכלל?

תסתכלו סביבכם, מה הייתם רוצים לשנות? אולי את אופן הלימוד באוניברסיטה? אולי את אופן קניית המצרכים בסופר, קצת יותר יעיל? ועוד ועוד. כל אחת ואחד מאיתנו חולף כל יום על פני דברים שהיה רוצה לשנות, שהיה רוצה שיהיו אחרת. בחברות בשוק ההעסקי, כל הזמן מחפשים את הדברים השונים והחדשים. איך מחוללים שינוי? זה מה שאנחנו מלמדים בקורסי היזמות. כיצד לזהות בעיה, צורך או הזדמנות? כיצד לבחון אותם ולוודא שאכן אלו הזדמנויות גדולות שכואבות להרבה אנשים ושכדאי לחפש עברן פתרון. איך מאפיינים פתרון לאתגר כזה? ועוד ועוד ועוד.

אנחנו במרכז היזמות מאמינים שצורת החשיבה היזמית וסט כלי היזמות הם סט כלים לחיים. מהאישיים ועד לעסקיים. לא משנה היכן תמצאו את עצמכם בעתיד, בשטראוס, אינטל, אגד או עמותת לתת, הכלים הללו יאפשרו לכם להצליח יותר ולהתקדם מהר.

לפניכם תאור מקוצר של תכניות הלימוד. התכניות מאושרות בכל הפקולטות אך לא בכל התכניות. יש לבדוק עם מזכירות הפקולטה או עם מזכירות מרכז היזמות לגבי המצב בתכנית הלימוד של כל סטודנט וסטודנטית. מערכת השעות לשנת תשפ"ב נמצאת כאן. התאור שלמטה נותן רקע כללי.

 

קורסי היסודות

קורסי היסודות מעניקים לסטודנטיות והסטודנטים המשתתפים, הכרות עם עולם היזמות והתנסות ראשונית בכלי היזמות. בהרצאות נלמד מדוע רוב המיזמים בעולם – העסקיים והחברתיים – נכשלים. מה ניתן לעשות כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה. מה הם הכלים לניתוח בעיה, פתרון, שוק, תחרות ועוד. ראו פרטים נוספים כאן. מערכת השעות נמצאת כאן.

 

הקבץ TAU Up ליזמות עסקית טכנולוגית

תכנית הדגל של אוניברסיטת תל אביב שמטרתה לאפשר לסטודנטים להקים סטארט-אפ עסקי-טכנולוגי במסגרת לימודיהם. התכנית מופעלת על ידי הפקולה לניהול. בתכנית ילמדו עקרונות הפיתוח והקמה של מיזם עסקי חדש (סטארטאפ) והיא תאפשר לסטודנטים להתנסות באופן מונחה בתהליך של הפיכת רעיון למוצר, תוך כדי הפיכת 'קבוצת אנשים' לצוות מייסדים' של חברה, דרך עשייה ויישום בפועל. תכנית זו פתוחה לכלל הסטודנטים בקמפוס וניתן להצטרף אליה דרך תכנית הלימוד של מרכז היזמות או באופן עצמאי. כולל קדם-מאיץ בו נתנסה בתהליך הקמת מיזם משלב הרעיון ועד למצגת משקיעים. ראו פרטים נוספים כאן. מערכת השעות נמצאת כאן.

 

הקבץ Social Impact Tel Aviv (SITA) ליזמות חברתית

מסלול לפיתוח ולהקמת מיזם חברתי המוכוון ליצירת אימפקט חברתי משמעותי, בר קיימא ובר מדידה. במסלול נלמד את עקרונות הפיתוח וההקמה של מיזם חברתי חדש. מהו צורך חברתי? איזה סוג מיזם נקים (מלכ"ר או עסק חברתי) וכיצד נגייס משאבים? כיצד מייצרים ומודדים אימפקט? ועוד. המסלול כולל קדם-מאיץ שבו נתנסה בתהליך הקמת מיזם חברתי משלב הרעיון ועד למצגת משקיעים. ראו פרטים נוספים כאן. מערכת השעות נמצאת כאן.

 

הקבץ יזמות פקולטי

מסלול זה יאפשר לסטודנטים ללמוד על יזמות מנקודות מבט שונות ולהעמיק בהבנת תהליכי היזמות בדיסציפלינות השונות, כגון יזמות בחינוך, במגדר, בתרבות ובמדעי הרוח. המסלול יקנה לסטודנטים הבנה מקיפה ורחבה של תחום היזמות ומגוון היישומים שלו בענפים השונים. המסלול כולל סמינר עיוני.

 

הקבץ TAU Design ליזמות מובססת כלכל העיצובית בהובלת שנקר

כדי לעשות דברים אחרת צריך לחשוב אחרת. מסלול זה מבוסס על עקרונות החשיבה העיצובית (Thinking Design ), ובו נלמד טכניקות מתקדמות לפיתוח מיזמים מעוררי השראה ומכווני חזון. נלמד לעשות זאת דרך שבעה קריטריונים הבוחנים רלוונטיות של רעיון ביחס לשינויים ולמגמות המתרחשים כיום בעולם. המסלול כולל קדם-מאיץ שבו נתנסה בתהליך הקמת מיזם עיצובי וחדשני משלב הרעיון ועד למצגת משקיעים.

 

פרטים גבי תכנית הלימודים ומערכת השעות לשנת תשפ"ב ניתן למצוא כאן.

 

כתבו לנו

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>