לימודי היזמות

מבנה הלימודים

תכנית לימודי היזמות פתוחה לכל הסטודנטים בתל אביב ומאפשרת גמישות גם בהיקף וגם בתחום היזמות.

 

היקף הלימודים – התוכנית מאפשרת ללמוד:

  • קורס אחד ביסודות היזמות
  • סדרת קורסים בהיקף של 8 ש"ס, המקנים ידע בייזום ובהקמת מיזמים חדשים
  • הקבץ של 16 ש"ס שבשיאו תוכנית קדם מאיץ להקמת מיזם

 

תחומי היזמות – התוכנית מוצעת בארבעה מסלולים:

  • יזמות עסקית טכנולוגית
  • יזמות חברתית
  • יזמות עיצובית
  • מודלים ביזמות

 

מסלולי הלימוד בתוכנית *

TAU-Base: מבוא ליזמות (8 ש"ס)

לימוד יסודות היזמות, הכרת מושגי יסוד וכלים מרכזיים בפיתוח בניית מיזמים חדשים. כולל קורס בחירה המאפשר לסטודנטים ללמוד על יזמות בתחום הלימוד העיקרי שלהם, כגון: יזמות בתרבות, יזמות במדעי הרוח, יזמות בדרום מזרח אסיה ויזמות בחינוך. במסגרת הבחירה ניתן יהיה להעמיק ביזמות עסקית או ביזמות חברתית.

 

TAU-UP: יזמות עסקית טכנולוגית (16 ש"ס)

תוכנית הדגל של אוניברסיטת תל אביב, המתבצעת בהובלת הפקולטה לניהול. התוכנית מתמקדת בהקניית עקרונות פיתוח והקמה של מיזם עסקי-טכנולוגי חדש )סטארטאפ( ומאפשרת לסטודנטים מכל רחבי הקמפוס להתנסות באופן מונחה בתהליך של הפיכת רעיון עסקי או טכנולוגי למוצר או לשירות חדש. מיזמים נבחרים יופנו לתחרות המיזמים של הפקולטה לניהול ולהמשך פיתוח במסגרת TAU Ventures – חממת היזמות האוניברסיטאית. המסלול פתוח לסטודנטים מצטיינים משנת הלימודים השנייה ואילך. סטודנטים שיסיימו בהצלחה רבה את סדרת TAU-Base (מבוא ליזמות) יוכלו להצטרף על בסיס התאמה ומקום פנוי.

 

TAU-Social: יזמות חברתית (16 ש"ס)

מסלול לפיתוח ולהקמת מיזם חברתי המוכוון ליצירת אימפקט חברתי משמעותי, בר קיימא ובר מדידה. במסלול נלמד את עקרונות הפיתוח וההקמה של מיזם חברתי חדש. מהו צורך חברתי? איזה סוג מיזם נקים (מלכ"ר או עסק חברתי) וכיצד נגייס משאבים? כיצד מייצרים ומודדים אימפקט? ועוד. המסלול כולל קדם-מאיץ שבו נתנסה בתהליך הקמת מיזם חברתי משלב הרעיון ועד למצגת משקיעים.

 

TAU-Design: יזמות עיצובית (16 ש"ס)

כדי לעשות דברים אחרת צריך לחשוב אחרת. מסלול זה מבוסס על עקרונות החשיבה העיצובית (Thinking Design ), ובו נלמד טכניקות מתקדמות לפיתוח מיזמים מעוררי השראה ומכווני חזון. נלמד לעשות זאת דרך שבעה קריטריונים הבוחנים רלוונטיות של רעיון ביחס לשינויים ולמגמות המתרחשים כיום בעולם. המסלול כולל קדם-מאיץ שבו נתנסה בתהליך הקמת מיזם עיצובי וחדשני משלב הרעיון ועד למצגת משקיעים.

 

TAU-Model: מודלים ביזמות (16 ש"ס)

מסלול זה יאפשר לסטודנטים ללמוד על יזמות מנקודות מבט שונות ולהעמיק בהבנת תהליכי היזמות בדיסציפלינות השונות, כגון יזמות בחינוך, במגדר, בתרבות ובמדעי הרוח. המסלול יקנה לסטודנטים הבנה מקיפה ורחבה של תחום היזמות ומגוון היישומים שלו בענפים השונים. המסלול כולל סמינר עיוני.

 

*התוכנית כפופה לאישורים ואינה מוצעת בכל תוכניות הלימודים

 

כתבו לנו

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive