לימודי היזמות בקמפוס

למה ללמוד יזמות? מה זה בכלל?

מבנה הלימודים

למה ללמוד יזמות? מה זה בכלל?

תסתכלו סביבכם, מה הייתם רוצים לשנות? אולי את אופן הלימוד באוניברסיטה? אולי את אופן קניית המצרכים בסופר, קצת יותר יעיל? ועוד ועוד. כל אחת ואחד מאיתנו חולף כל יום על פני דברים שהיה רוצה לשנות, שהיה רוצה שיהיו אחרת. בחברות בשוק ההעסקי, כל הזמן מחפשים את הדברים השונים והחדשים. איך מחוללים שינוי? זה מה שאנחנו מלמדים בקורסי היזמות. כיצד לזהות בעיה, צורך או הזדמנות? כיצד לבחון אותם ולוודא שאכן אלו הזדמנויות גדולות שכואבות להרבה אנשים ושכדאי לחפש עברן פתרון. איך מאפיינים פתרון לאתגר כזה? ועוד ועוד ועוד.

אנחנו במרכז היזמות מאמינים שצורת החשיבה היזמית וסט כלי היזמות הם סט כלים לחיים. מהאישיים ועד לעסקיים. לא משנה היכן תמצאו את עצמכם בעתיד, בשטראוס, אינטל, אגד או עמותת לתת, הכלים הללו יאפשרו לכם להצליח יותר ולהתקדם מהר.

לפניכם תאור מקוצר של תכניות הלימוד. התכניות מאושרות בכל הפקולטות אך לא בכל התכניות. יש לבדוק עם מזכירות הפקולטה או עם מזכירות מרכז היזמות לגבי המצב בתכנית הלימוד של כל סטודנט וסטודנטית. מערכת השעות לשנת תשפ"ב נמצאת כאן. התאור שלמטה נותן רקע כללי.

 

קורסי היסודות

קורסי היסודות, יסודות היזמות והניהול וכלים ושיטות ביזמות (בהיקף של 2 ש"ס כל אחד), מעניקים לסטודנטיות והסטודנטים המשתתפים, הכרות עם עולם היזמות והתנסות ראשונית בכלי היזמות. בהרצאות נלמד מדוע רוב המיזמים בעולם – העסקיים והחברתיים – נכשלים. מה ניתן לעשות כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה. מה הם הכלים לניתוח בעיה, פתרון, שוק, תחרות ועוד. ראו פרטים נוספים כאן.

 

קורסי בחירה

להקבץ היזמות קורסי בחירה רבים. חלקם בתחומים ספציפיים כמו יזמות חברתית ואחרים הם קורסי יזמות פקולטיים כמו "מודלים ביזמות" הדן בהבטים הפילוסופיים של יזמות או "יזמות בחינוך" העוסק ספצפית בתחום זה. כמו כן, מוצעים במסלולל היזמות מספר קורסים במסגרת מתחברים+. 

פרטים גבי תכנית הלימודים ומערכת השעות לשנת תשפ"ב ניתן למצוא כאן.

 

קורסי היסודות

קו

כתבו לנו

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>