אוניברסיטת תל אביב השמינית בעולם בהצמחת יזמים

בשנה השניה ברציפות שומרת אוניברסיטת תל אביב על מקומה בעשירייה הפותחת בדירוג האוניברסיטאות העולמי של בוגרים יזמים שגייסו הון

אוניברסיטת תל אביב היא אחת מעשר האוניברסיטאות המובילות בעולם בהצמחת יזמים, זו השנה השישית ברציפות. השנה היא השנה השנייה ברציפות בה מדורגת אוניברסיטת תל אביב, במקום ה-8 בעולם, והראשון מחוץ לארה"ב, בדירוג 50 האוניברסיטאות המובילות בעולם במספר בוגריהן היזמים שגייסו הון.

 

על פי דוח של חברת המידע העסקי Pitchbook, יצאו מאוניברסיטת תל אביב 694 יזמים, שהקימו 577 חברות, שגייסו קרוב ל-10.6 מיליארד דולר. על פי המדד, אוניברסיטת תל אביב הצליחה לעקוף בדירוג אוניברסיטאות עילית בארה"ב כדוגמת: ייל, קליפורניה (UCLA) ופרינסטון.

 

את הרשימה - שמדרגת בוגרי תואר ראשון - מובילה כרגיל אוני' סטנפורד, שעל בוגריה נמנים כמה ממייסדי החברות הגדולות בעולם, כמו גוגל, פייפאל ונטפליקס, אחריה אוני' ברקלי קליפורניה ובמקום השלישי ניצבת .MIT ישראלית נוספת ברשימה היא הטכניון, שנמצא במקום ה-14 והאוני' העברית מירושלים במקום ה-34 (עלייה של מקום אחד מהשנה שעברה). מצטרפת חדשה לרשימת 50 המובילות היא אוניברסיטת בן גוריון, שנכנסה השנה למקום ה-49. ישראל היא המדינה עם הכי הרבה נציגויות ברשימה מלבד ארה"ב.

כתבו לנו

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>