העתיד של דור ה-Z

מאת: אתי פינקלשטיין, אבנר אורלביץ

 

בבריטניה, לפי דיווח של ה- BBC אחד מכל חמישה מועמדים לאוניברסיטאות שינה את דעתו לגבי לימודים באוניברסיטה בשנת 2020, כאשר חלקם החליטו ללכת לאוניברסיטה אחרת או לקחת מרווח של שנה עד לקבלת ההחלטה. בארה"ב רואים רמות דומות של דחיות כאשר מאוניברסיטת הרווארד נמסר ש-20% מהנרשמים שאמורים להתחיל את שנת הלימודים בוחרים לדחות את שנת הלימודים. 

 

הקורונה העלתה גם כמה הצעות חדשניות לגבי השאלה כיצד להתאים את הצעירים בקצוות הרופפים עם צרכי החברה. סטארטאפים מעמק הסיליקון רואים בכך הזדמנות ומציעים התמחויות מרחוק עבור צעירים שדוחים את כניסתם ללימודים ולבסוף מגייסים כישרונות צעירים.  

 

שני מיזמים של בוגרי תכנית האקסלרטור הרב תרבותי jumpTAU של מרכז היזמות באוניברסיטת תל אביב, מציעים פתרונות רחבים הקשורים לשוק העבודה ושילוב צעירים בתוכו.

 

המיזם job360, מציע פלטפורמה לפיתוח מסוגלות תעסוקתית בעזרת שימוש בסימולציות ובטכנולוגיית VR בקרב הצעירים דורשי העבודה מהמגזר הערבי והחרדי המתקשים להשתלב בשוק העבודה. 

המיזם FutureU, מציע פלטפורמה שתוכל לסנן את המשתמשים הצעירים שמחפשים עבודה במעין מבחן אישיות באמצעות צ'אט-בוט בעל אינטליגנציה מלאכותית וליצור מבחני אישיות מוכוונים מקצוע באמצעות סימולציות מותאמות אישית ומשימות מיום עבודה באותו מקצוע. FutureU מנסה להפגיש את הצעירים עם שוק העבודה לקראת החלטה יותר מושכלת על בחירת מקצוע, מאפשרת גם ליצור פגישה של אחד על אחד עם איש מקצוע מהתחום בזמן הסימולציות וליצור מעין התמחות לתקופה מסוימת. 

 

עד היום גייסו הבוגרים שלנו 11.3 מיליון דולר! אולי אתם הבאים בתור?

להרשמה למחזור הבא, לחצו כאן

 

כתבו לנו

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>