מערכת התראה מבוססת חיישנים? מיזם מטורף נוסף שיצא לדרך מתכנית האקסלרטור שלנו!

 

מאת: אתי פינקלשטיין, אבנר אורליביץ

 

אוטומציה מציעה סיוע רב ערך לעובדים אנושיים. אמצעי אוטומציה משמשים ברחבי העולם כדי לעזור בתחום הרפואה ולעובדים אחרים לבצע את עבודתם בסביבות סניטריות יותר ולאפשר לפנות צוותים רפואיים לשירותים דחופים יותר, כאשר ההשקעות ברובוטיקה ובאוטומציה הגיעו לכ-16.5 מיליארד דולר בשנת 2019, וצפויים לעלות בעקבות הקורונה.

 

כדי לסייע בהגנה על הצוות הרפואי מפני הידבקויות במפגש מול פציינטים מדבקים פוטנציאליים, תכנית הפיתוח של האו"ם (UNDP) תרמה חמישה רובוטים של Zora למרכז הטיפול קנייניה (Kanyinya) בעיר הבירה בקנייה (Kenya). הרובוטים יכולים לסייע בביצוע בדיקות כלליות לחולי קורונה על-ידי נטילת טמפרטורה, ניטור אחר שיעולים של 150 איש בדקה, זאת תוך שמירה על רישומי מטופלים ובכך לפנות צוותים רפואיים תומכים לעבודה מעורבת יותר בתחומים אחרים.  

 

טכנולוגיה נוספת שנעשה בה שימוש רב בתקופה זו כדי לאפשר למטופל לנהל את בריאותו באופן עצמאי היא השימוש בסנסורים. כך למשל אנשים בעלי אסטמה יכולים לעזר בחיישנים שמחוברים למשאף ("משאף חכם") או מחוברים לספירוטמר בבלוטות', ובאמצעות חיבור לאפליקציה (וגם לחולי מחלת ריאות חסימתית כרונית) להבין מה גורם לתסמינים שלהם ולעקוב אחר שימוש בתרופות ולחלוק את המידע עם הרופא האישי של המטופל. שוק הסנסורים בשימושים רפואיים הוערך ב-12.36 מיליארד דולר ב-2019 וצפוי להגיע ל-20.72 מיליארד דולר עד 2025. 

 

SafeLife, מיזם נוסף של בוגרי תכנית האקסלרטור הרב תרבותי jumpTAU של אוניברסיטת תל אביב אשר מריץ בימים אלו מחקר קליני בארץ -מפתח מערכת לרפואה מרחוק מבוססת AI מותאמת במיוחד לגיל השלישי. המערכת מנטרת ומזהה אנומליות במדדים הרפואיים של מבוגרים עם בעיות לב בעזרת אלגוריתם מתוחכם שפותח ע"י החברה, דאטה קליני נשלח אל הרופא\מוקד חירום במצבים מסכני חיים. המערכת מבוססת על סוגים שונים של חיישנים המותקנים באזורי הישיבה והשכיבה של המטופל ביומיום. 

 

עד היום גייסו הבוגרים שלנו 11.3 מיליון דולר! אולי אתם הבאים בתור?

להרשמה למחזור הבא, לחצו כאן

 
 

כתבו לנו

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>