אפשר להפסיק לפחד מרופאי שיניים

מאת: מקסים קפלן ויוליה בן שחר

 

התעשייה סביב רפואת השיניים הולכת ומתרחבת משנה לשנה ולא רק מבחינת גודל השוק, אלא גם מבחינת שילוב של טכנולוגיות וגישות חדשות לטיפול בבבעיות שיניים וחניכיים. למרות הקדמה הטכנולוגית, המטופלים עדיין חוששים להגיע לטיפולי שיניים בגלל שאלו מקושרים באופן ישיר לכאב. כשהחשש העיקרי של המטופלים הוא מפני עקירות שיניים, בין הפרוצדורות הכואבות ביותר. 

 

גם היום רוב רופאי השיניים משתמשים בהפעלת כוח מכני כדי לעקור שן. אך גם בתחום הזה מתפרסמות ידיעות על טכנולוגיות חדשות  המבטיחות ביצוע של עקירת שן ללא כאב כלל. דוגמה אחת לטכנולוגיה זו היא שימוש ברטט של אולטרסאונד שבעזרתו ניתן לעקור את השן באופן יעיל יותר. אך אם אתם עדיין מפחדים, ישנה התפתחות גם בתחום אמצעי ההרגעה (sedation dentistry) שיטה שמכניסה אתכם למצב שינה בזמן הטיפול.

 

בימים אלו מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב משיק מיזם חדש בשם  DentaGrade !

 

DentaGrade פיתחו אנזים מעבדה שנקרא קולגנאז. בעזרת זריקה פשוטה של האנזים הזה לרקמת החניכיים יהיה ניתן לעקור את השן בקלות בלי הפעלת כוח פיזי ממשי, ללא כאבים ותוך שמירה על העצם סביב השיניים.  החידוש יאפשר גם ביצוע עקירה ללא כאב, וגם יאפשר להמשיך מיד לשלב השני של השתלת השיניים באופן מידי, כבר באותו מפגש אצל רופא השיניים. 

 

זריקה פשוטה אחת, מפגש אחד, ואתם עתידים לצאת מהמרפאה מחייכים וללא כאבים!

 

כתבו לנו

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>