סטודנטיות לתארים מתקדמים הזניקו מיזמיהן

מרכז היזמות ואירגון "יזמיות" הפיק סדנה ייחודית לסטודנטיות לתארים מתקדמים. 22 סטודנטיות הזניקו הרעיונות שלהן קדימה.

תכנית 'יזמיות בקמפוס' מעודדת נשים לעשות את טבילת האש הראשונה שלהן בעולם היזמות ומספקת את הכלים הפרקטיים לבניית מיזם. התכנית חושפת המשתתפות למגוון הנושאים ועולמות התוכן הנדרשים לכל יזמת על מנת להתחיל מיזם מאפס.

 

אוכלוסיית הנשים מונה כ 51% מהאוכלוסיה הכללית בישראל אולם מיוצגת בתחום היזמות בכ- 7% בלבד, תכנית 'יזמיות בקמפוס' נבנתה עבור נשים מתואר שני ומעלה באוניברסיטת תל אביב במטרה לעודד חשיבה יזמית ולהגדיל את נוכחות הנשים באקו-סיסטם היזמי. בסדנה השתתפו 22 יזמיות, סטודנטיות לתואר שני ודוקטורט, השוקדות על הקמתם של 15 מיזמים. במסגרת התכנית התקיימו 12 מפגשים בנושאים יזמיים שונים: הבנת צרכים ובעיות, גיבוש רעיונות, יישום זריז ובדיקה, הקמת צוות, הכנת תכנית עסקית, היבטים משפטיים, שיווק, הצגת הסיפור שלנו והיכרות עם ערוצי המימון השונים.  כל זאת בהנחיה של מרצות ומרצים מן העולם העסקי-יזמי, מהשורה הראשונה בארץ. אחד משיאי התכנית היה ליווי המשתתפות באמצעות כ-20 מנטוריות שהשקיעו זמן רב בהדרכה והנחיה של המשתתפות, עבודה על המיזמים שלהן ועוד.

 

התכנית היא פרי שיתוף פעולה של מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב וארגון 'יזמיות' מייסודה של הילה אוביל ברנר.

מרכז היזמות פועל לאורם של 3 עקרונות מנחים: יזמות לכל, עבודה מול אתגרים וצרכים אמיתיים ובניה של צוותים מולטידיספלינריים ורב תרבותיים. כחלק מתפיסת עולם זו אנחנו מבקשים ליצור תנאים מתאימים עבור אוכלוסיות שאינן מיוצגות במידה הולמת בזירה היזמית להתנסות בכלי היזמות הלכה למעשה, בסביבה בטוחה המאפשרת גם כישלון כחלק מתהליך שמטרתו בניית מיזם מצליח. מיקוד ספציפי ניתן לעשייה עם אנשי ונשות סגל וכן לסטודנטים/יות לתארים מתקדמים.

 

באחרונה הסתיימה התכנית באירוע חגיגי בהשתתפות פאנל יזמות מובילות ומחוללות שינוי שסיפרו את סיפורן האישי: חנה רדו, איריס שור ומורן לשם בר. האירוע התקיים בהנחייתה של היזמת אלין קופרמן.

 

לצפייה באירוע סיום לחצו כאן>>

 

אנחנו מאחלים דרך צלחה ליזמות שלנו והמיזמים שלהן ומתכוננים לקראת המחזור הבא שיתקיים בסמסטר ב' תשפ"א.

 

ותודה למנטוריות בתכנית!

 

 

 

כתבו לנו

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>