חדשנות בתחום טיפול בבעיות זרע: תקווה חדשה

מאת:  מלכ עומרי.

 

כותרת: חדשנות בטיפול בבעיית ספירת זרע נמוכה באופן אקוטי: תקווה חדשה

 

בעוד נושא הפריון הנשי זוכה לתשומת לב רבה בשנים האחרונות, עדיין קיימים אתגרים רבים פחות מוכרים הקשורים לפריון הגבר. אתגר משמעותי  הוא ספירת זרע מאוד נמוכה, בשנים אחרונות מפתחים טכנולוגיות שונות עבור בעיות אחרות בפוריות הגבר כגון תנועתיות לקויה ומורפולוגיה לא תקינה של הזרע, המשפיעים משמעותית על סיכויי ההצלחה של טיפולי פוריות  אבל לגברים עם ספירה נמוכה באופן אקוטי קודם צריכים למצוא תאי זרע וזה יכול להיות אתגר רציני. פתרונות טיפוליים היחידים שיימים זה חיפוש ידני פרימיטיבי במשך שעות שלא תמיד יעילה ודורש הרבה כוח אדם  או ניתוח פולשני, יקר ובעל הצלחה מוגבלת.

. כתוצאה מכך, זוגות העוברים טיפולים אלו עלולים להתמודד עם:

  • תקופות טיפול ממושכות: ייתכן שיידרשו חודשים ואף שנים של טיפול לפני השגת הריון, מה שעלול להוביל לתסכול ולחץ רגשי.
  • הוצאות כספיות משמעותיות: טיפולי פוריות קונבנציונליים יקרים מאוד ויכולים להוביל למעמסה כלכלית כבדה על זוגות רבים.
  • מצוקה רגשית רבה: התמודדות עם בעיות פוריות יכולה להיות קשה רגשית, הן עבור הגבר והן עבור האישה, ולגרום לתחושות של חרדה, דיכאון ודימוי עצמי ירוד.

 

עם זאת, בתוך מצוקות אלו, אור חדש נראה באופק בדמות פתרון חדשני של הסטארטאפ AIsolate.

AIsolate, במסגרת תוכנית jumpTAU במרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב, רותמת את כוחן של טכנולוגיות הבינה המלאכותית (AI) והמיקרופלואידיקה.

הפתרון של AIsolate מחולל מהפכה בחיפוש אחר תאי זרע נדירים בדגימות אצל פציינטים עם ספירת זרע נמוכה באופן אקוטי, ומציע מספר יתרונות משמעותיים על-פני הפתרונות המסורתיים הקיימים כיום:

  • מקל על העומס על ספקי שירותי בריאות: הפתרון האוטונומי של AIsolate מפחית משמעותית את זמן העבודה הנדרש מאמבריולוגים, מפחית בכך את צווארי הבקבוק בקליניקות הפוריות, ומאפשר להן לטפל ביותר פציינטים בזמן נתון ולהתמקד בטיפול אישי יותר במטופלים.
  • משפר את אחוזי ההצלחה בטיפולי פוריות: AIsolate מסוגלת לאתר תאי זרע בצורה מדויקת ויעילה יותר משיטות מסורתיות, מה שמוביל לעלייה משמעותית בסיכויי ההצלחה של טיפולי הפריה חוץ גופית (IVF).

AIsolate מביאה בשורה משמחת עבור זוגות רבים הסובלים מבעיות פוריות על רקע פקטור של ספירת זרע נמוכה באופן אקוטי. הפתרון החדשני הזה מציע תקווה חדשה להגשמת חלומותיהם להרות, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות מייעלות את העבודה הקלינית ומשפרות את סיכויי ההצלחה בתהליך ההפרייה.

 

 

עד היום גייסו הבוגרים שלנו 11.3 מיליון דולר! אולי אתם הבאים בתור?

להרשמה למחזור הבא, לחצו כאן

 
 

כתבו לנו

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>