יזמות עסקית-טכנולוגית TAU-UP

מסלול יזמות עסקית-טכנולוגית

מהי יזמות עסקית טכנולוגית?

בקיצור: סטארט-אפ.

סטארטאפים הם לרב מיזמים טכנולוגים (או כאלו המשתמשים בטכנולוגיה) כדי להציע מוצר או שרות חדשים/חדשניים. הקמת סטארט-אפ הינה משימה ניהולית / מקצועית סבוכה ומתמשכת. מסלול זה נועד לחשוף אתכם לידע הנדרש, לחבר אתכם לתעשייה, ולסייע לכם להשתלב בה עם מיזם טכנולוגי משלכם/ן או במיזם עם אחרים.

 

 

מה זה TAU UP?

TAU-UP הינה תכנית הדגל של אוניברסיטת תל אביב ליזמות עסקית-טכנולוגית, אשר מובלת על ידי הפקולטה לניהול על שם קולר. אלו שיתקבלו למסלול ילמדו, יתנסו ויישמו את הכלים העדכניים ביותר בעולם היזמות כיום באופן מונחה המשלב תהליך של הפיכת רעיון למוצר, תוך כדי הפיכת 'קבוצת אנשים' ל 'צוות מייסדים'.

 

 

למי מתאים המסלול?

התוכנית מיועדת לסטודנטים/יות מצטיינים/ות הרוצים/ות להתנסות בהקמת סטארטאפ כחלק מהלימודים בסביבה תומכת ומכוונת, או לכאלו המעוניינים/ות להשתלב בעולם היזמות בעתיד. מעבר לחשיפה מקצועית ליזמות, מאפשרת התכנית להתנסות, להכשל, לנסות שוב ולקדם רעיון להצלחה ו/או להשקעה חיצונית במיזם.

 

 

למה כדאי להצטרף ל TAU UP?

בעולם הכלכלי, חברתי, של ימינו פעילות יזמות איכותית הינה גורם מרכזי להצלחה של יזמים, חברות עסקיות ואף של מדינות. במסלול תכירו את תחום היזמות באופן מקצועי ותקבלו את התמיכה הטובה ביותר, ממנטורים ואנשי מקצוע, בדרך למימוש יזמות משמעותית. הקבוצות שבמסלול יקבלו את ההזדמנות להתחרות בתחרות הסטאראפים השנתית Coller Startup Competition המעניקה פרס של $100,000 למיזם המנצח.

  • הכרות מקצועית ומעמיקה עם התעשייה
  • הזדמנות חד-פעמית להתנסות בהקמת מיזם עסקי/טכנולוגי עוד כסטודנטים וגם לקבל על כך נקודות זכות.
  • לימוד מהטובים ביותר – מרצים, מנטורים ואנשי צוות בעלי נסיון עשיר בעולם היזמות.
  • חיבור לגופים יזמיים בקמפוס כגון תוכנית האקסלרטור של TAU Ventures, תחרות קולר 100,000 – להתמודדות על קבלת השקעה למיזם, מועדון היזמות 'קולר איגנייט' ועוד.

 

 

תנאי ותהליך קבלה

  • סטודנטים באוניברסיטת תל אביב ושנקר החל משנת הלימודים הלפני אחרונה של התואר הראשון ועד בכלל (שנים ב' ג') העומדים בתנאי הסף של הישגים אקדמיים או אישים.
  • יש למלא שאלון בקשה לקבלה לתכנית בלינק  www.bit.ly/Tau-Up
  • מועמדים שימצאו מתאימים בהתאם לקריטריונים של התכנית יוזמנו לראיון קבלה
  • סטודנטים שיעברו את ראיון הקבלה יירשמו למסלול באופן ידני על ידי מרכז היזמות/הפקולטה לניהול
  • לשאלות והבהרות נוספות: enter@tauex.tau.ac.il

 

מה יהיה במסלול?

במסגרת מסלול ההתמחות ביזמות עסקית/טכנולוגית TAU-UP, תלמדו לאורך שלושה סימסטרים אינטנסיביים את כל מה שדרוש לכם כדי להיכנס לעולם היזמות. החל ממבוא להקמת מיזמים, עובר בכלים חיוניים ליזמות וכלה בעקרונות משפטיים ופיננסיים ליזמים. לאורך כל התקופה תהיו מלווים על ידי מנטורים של מועדון המנטורים ליזמות הפעיל בפקולטה למנהל עסקים. שיאו של המסלול בטרום-מאיץ ובו תוכלו לקדם רעיונות 'בבשלות חלקית' לרמה הראויה להצגה (באמצעות מצגת מגובשת) בפני אקסלרטורים, משקיעים  או שותפים פוטנציאליים. הטרום-מאיץ יתקיים לאורך סמסטר שלם באופן סדנאי בליווי מנחים ומנטורים מתחומים שונים.

 

 

מועדי התכנית

המחזור הראשון יפתח בסמסטר ב' תש"פ. ההרשמה תפתח ב-15 ליולי 2019

 

 

תוכנית הלימודים

התוכנית תופעל במסגרת 'למידה אישית' ומורכבת משישה קורסים, שיופעלו אקדמית ומנהלית על ידי בית הספר לניהול על שם קולר ומרכז היזמות, לאורך שלושה סמסטרים.

שני קורסי יסוד בשנת תש"ף:

מבוא להקמת מיזמים - ד"ר אייל בנימין: קורס מבוא בן 2 ש"ס במהלך סמסטר ב' תש"פ: זהו קורס פתיחה המיועד לבניית בסיס להבנת התחום, המושגים והעקרונות (יום ד', 15:15-16:45).

יסודות השיווק ליזמים - מר יהב לוי: קורס בן 3 ש"ס במהלך סמסטר ב' תש"פ: קורס שיווק לאנשים ללא רקע בניהול, הממוקד במיזמים חדשים (יום א', 15:15-17:45).

בנוסף, ארבעה קורסי העמקה, הפרושים במהלך תשפ"א.

התהליך היזמי: קורס בן 3 ש"ס במהלך סמסטר א' תשפ"א - קורס העמקה והבנת התהליכים וההקשרים בבניית מיזם.

כלים חיוניים ליזמות: קורס בן 3 ש"ס במהלך סמסטר א' תשפ"א: קורס המקנה את הכליים הישומיים המרכזיים איתם עובדים יזמים.

עקרונות משפטים ופינסיים ליזמים: קורס בן 2 ש"ס במהלך סמסטר ב' תשפ"א: קורס משפטי ופיננסי המתמקד בנושאי היזמות לאנשים ללא רקע בניהול.

טרום-מאיץ (Pre-Accelerator) : קורס סדנאי בן 4 ש"ס במהלך סמסטר ב' תשפ"א: הצוותים שיתגבשו יימשיכו בקבלת ליווי מונחה בבניית המיזמים שבחרו במהלך סמסטר ב'. זוהי סדנא יישומית בה יעשו הצוותים שימוש בכלים שרכשו בבניית מיזם חדש.

 

 

 

כתבו לנו

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive